Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planeta Tydýt

9. 9. 2007

 

Planeta Tydýt

           

Tato planeta je velice divná, už podle jejího jména můžeme soudit, že život na ní, není normální. Velice se podobá mudlovskému fiktivnímu městu Kocourkov – až na menší detail – toto je planeta. Nachází se v galaxii Mutant, asi 450 miliónů světelných let od Země. Proto ještě nebyla objevena vlezlými mudly, kteří ještě nemají svou techniku na tak dokonalé úrovni.

Je o trochu větší než Země. Poměř země:voda, atmosféra a dráha kolem svého slunce je totožná. Ovšem planeta má problém se svou „rovnováhou“. Jak je známo, Země má určitý sklon a během svého oběhu kolem slunce se sklon pravidelně mění, díky čemuž máme roční období pravidelné jako hodinky. Zde je s tím problém. Tydýt si prostě žije životem bez pravidel a naklání se jak je mu zrovna libo – nutno podotknout, že sklon nikdy není příliš brutální, aby způsobil velké škody. Nepředvídatelné náklony jsou ale na obtíž pro její obyvatele. Nikdo neví dopředu jestli bude zítra parno a nebo sněžit.  

Rozmístění pevniny je jiné než na naší planetě.  Zde jsou tři země, jež rozděluje  celkem velká plocha moře.

Mají názvy vypovídající o všem: Cecílie, Idiotie a Magořina.

 

Cecílie

 Je úzká země ležící podél rovníku (takový kostrbatý proužek), takže se jí prakticky netýkají náklony planety, jelikož rovník je stále na stejném místě a její počasí neovlivňuje prakticky nic. Zde je stále teplo, krásně, plodiny rostou prakticky celý rok. Cecílie má snad jediný nedostatek a to nepříliš inteligentní obyvatelstvo.

Od tohoto národu je odvozeno jméno země, což znamená že se jmenují Cecilové. Jejich inteligence zůstala věky téměř nezměněna. Vzhledem k stálému vedru se jim nikdy nechtělo lovit a tak zůstali vegetariány. Jí pouze to co si vypěstují. Vyvinuli se stejně jako my z jistého druhu opic a dnes jsou z nich lidé. Ovšem! – hloupí lidé. Nikdy se nesnažili o víc a to na nich nechalo následky. Je to národ pohodářů. Nic je nevyvede z rovnováhy a jejich typickou odpovědí je protáhlé „Ééé?“ i když mají jazyk (cecilština) mnohem vyvinutější.

Na ostrově spolu s nimi žijí různá zvířata, např. – cecyloti – naši krokodýli; cecymorr – papoušek. Nutno říci, že tyto živočišné druhy se od našich na zemi příliš neliší, jelikož byl vývoj Tydýtu téměř totožný se Zemí. Skoro celou zemi pokrývá hustý prales – skoro celou proto, že nějakou tu část už cecili vykáceli.

Cecílie má  nejblíže k Magořině – z čehož jasně vyplývá, že tyto země se snaží o spolupráci, ovšem navzájem se spíš ničí než aby si pomáhali. Cecilové jsou neschopní, co se týče navigace lodí i jejich stavby, díky čemuž se lodě spíš srážejí než aby se minuly a lidé se seznamují ve vlnách moře než na pevné palubě lodi.

 

Magořina

Země umístěná na východní straně severní polokoule. Její plocha je mnohem větší než plocha Cecílie nebo Idiotie. Ovšem národ Magorů ji zatím dokáže využívat pramálo.

Vyskytuje se zde černozem, takže zemědělství magorům jenom kvete. Vláhu jim zajišťují bohaté zásoby podzemní vody (které mají mimochodem i zbývající Idiotie s Cecílií).  

U Magorů je velmi zajímavé, jak dokonale se přizpůsobili výkyvům Tydýtu. Díky Idiotům se z nich stal národ s rozvinutým průmyslem a dokáží si projektovat a stavit své budovy (velice primitivní – kamenné, hliněné, popřípadě dřevěné).

Vlastně – za vše co dokáží, vděčí Idiotům, kteří je naučili mluvit, psát, číst, a v podstatě z nich udělali lidi. Magoři jsou civilizovaní, nežijí v tlupách ale ve společenství (něco na způsob dávného komunismu u nás – všechno patří všem a zároveň nikomu). V čele svého národu mají Mamlase III. Marného a na jeho počest po něm pojmenovali své hlavní město – Mamlasov.

Vzhledem k tomu, že ještě neobjevili suroviny pod povrchem Tydýtu, téměř přírodě nezpůsobili žádné škody. Spolu s nimi zde žijí jakési zvláštní druhy polárních tvorů ( nejsevernější území Magořiny hraničí s polárním kruhem), exotických tvorů ( na jihu – území končí těsně nad rovníkem) a spoustou teplomilných tvorů. Ovšem jsou to samí kříženci. Něco jako prasokráva je zde normální jev. Místní zvířata se zde kříží s tvory, jež tam vždy jednou do půl roka přivezou Idioti.

Magoři jsou velice snaživý národ, který se pomalu učí od svého vzdáleného souseda – Idiotie.

 

Idiotie

Idiotie leží také na východní části Tydýtu – ale na jižní polokouli a má to k Cecílii a Magořině celkem dost daleko.

Idioti se prakticky v ničem neliší od nás – jen svou velmi vysokou inteligencí. Jejich země je vyspělá. Téměř se podobá USA. Bohužel i zdevastovanou přírodou. Má neuvěřitelné znalosti a dokonce se už jsou dlouhá léta schopni navštěvovat Zemi. Ano…. UFO jsou ve skutečnosti Idioti. Pozoruhodné že?

Díky tomu je Idiotie plná našich zvířat, které unesli a kterým se podařilo přežít cestu ohromnou rychlostí, přes obrovskou vzdálenost. Vzhledem k tomu, že se  Idiotie po určité době (i přes svou velikost) stala přeplněnou, začala vyvážet své „úlovky“ do Magořiny a pokusila se z neandrtálců vychovat civilizované lidi. Naučili je řeči, kterou přejali od nás a stále je zdokonalují.

Nedělají to ovšem pronic zanic. Za tímhle „přátelským gestem“ stojí touha po surovinách, po nezničeném území– poznáváme se?

Do Magořiny se Idioti dostávají pomocí svých letadlových lodí, ale nejezdí tam často. Jen jednou za rok, čímž si u Magorů zajišťují stálý obdiv a tím pádem tam mají jakousi neomezenou moc. Do Cecílie se v nejbližší době nechystají, i když je cecilský prales velice láká.

Idioti byli vždy velmi vynalézaví a jejich vývoj byl velice rychlý. Co nám trvalo několik tisíciletí, to jim pár století.

Tak toto je planeta Tydýt, tři národy, tři země, tři různé stupně vývoje. Jedni jsou na úrovni pravěku, druzí středověku, třetí - lidé budoucnosti a navzájem se moc neřeší.

Na Zemi je národů mnohem víc a drbou do sebe jak se dá. Měli bychom si vzít příklad.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář