Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.kapitola

20. 5. 2006

,,Gratuluji Reme. Skvělá práce."

,,Ticho. Vždyť je probudíte!"

Lily rozlepila oči. Kde to je? Jak to, že se tady lísá k Jamesovi? Po chvilce se vynořilo všechno co v noci vyváděla. No, vyváděla. Naštěstí vlastně nic vyvést nestihla. Spíš si uvědomila co všechno se stalo.

,,Jako hrdličky."

,,Drž pusu ti říkam!"

James se neklidně zavrtěl a přitáhl si Lily ještě blíže. Vtiskla mu na rty lehký polibek. Téměř ihned rozlepil oči.

,,Dobré ráno Jamie." zašeptala.

,,Dobré." usmál se na ni.

,,Brácho. Ty se nezdáš." usmíval se na ně Sirus.

,,Zastřelte ho už někdo!" zuřila Rose.

,,Hele Rose. Tak dlouho jste se nehádali a neřvali po sobě a teď to chceš pokazit?" usmíval se Remus. Lily se jako na povel v hlavě rozsvítila varovná kontrolka.

,,Jakto, že se nehádáte?" vyhrkla na ni.

,,Prostě jsme si to vyříkali." odpověděl za Rose Sirius rychle. Pro Lil až moc rychle. Probodla ho pohledem, který nevědomky používala pokaždé když se jí něco nezdálo. Nasucho polkl.

,,No nic. I to se stává!" usmála se nakonec, vymotala se z Jamesova sevření a vyskočila na nohy.

,,Hej!" zaprotestoval James, který snad poprvé v životě nestihl něco chytit a přitáhnout zpět. Rose okamžitě využila chvíle, popadla Lily za ruku a bleskem ji zatáhla do dívčích ložnic.

,,Co je?!" zamračila se na ni Lily. Zjevně nebyla nadšená z toho, že ji Rose odtrhla od Jamese.

,,Víš,"začala ze sebe Rose soukat slova jako by se sama děsila toho co se chystá říct, ,,Já... mám problém..."

,,Holky! No konečně vás zase vidím!" vletěla do ložnice vysmátá Natalie, ,,Normálně! Sem se probudila v... Co se děje?" zarazila se v půli pohybu a pozorovala své kamarádky.

,,Nic. Nic, jen jsme si povídaly. Trochu si nás zaskočila." zamluvila hned všechno Rose.

,,Co..?" dožadovala se Lily vysvětlení jejího problému.

,,O nic nejde. Nech to plavat." odbyla ji a zavřela se do koupelny.

,,Co se teď se všema děje?" zeptala se sama sebe Natalie.

,,Jak to myslíš?"

,,Ale nijak, jen se všichni chovají nějak divně." zatřásla hlavou, lehla si na postel a začala si číst nějakou mudlovskou knížku, ,,Jo a mimochodem! Dole na tebe čaká James."

James! Jak na něj mohla zapomenout?! Rychle seběhla schody.

,,No to je dost! Kde si mi utekla?!" usmíval se na ni.

,,Pět minut tě nezabije." ušklíbla se.

,,Ale pořádně potrápí." popadl ji do náruče a políbil.

,,Ehm! Ehm!" zakašlala nějaká holka sedící ve společence. James protočil oči.

,,Nezajdem si někam jinam?" zeptal se a v očích se mu roztančily veselé plamínky.

,,Ale vždyť je..."

,,Vyučování? Težko. Skoro celá škola je nemocná, učitelé nemají koho učit. Máme prázdniny..." víc už říkat nemusel. Se smíchem pokývala hlavou a rozeběhla se ven ze společenky. Honili se po hradě jako malé děti, kupodivu je ale nikdo neseřval.

Udýchaná, rozesmátá a rozcuchaná Lily se asi po patnáctiminutovém útěku před Jamesem zastavila před gobelínem, který skrýval vchod do komnaty nejvyšší potřeby. Rychle přešla třikrát tam a zpět, jakmile bylo možné dveře otevřít okamžitě vběhla do místnosti. Rychlým pohledem přejela místnost, aby našla dva body, které teď potřebovala nejvíc. Vodu a postel. Popadla hrnek s vodou a rychle ho celý vypila, pak si v rychlosti zula boty a uvelebila se v lůžku.

Ve stejný okamžik, kdy Lily zavřela oči k předstíranému spánku, vešel do komnaty James. Pomalu k ní došel (nejdřív se, ale samozřejmě taky napil), podle ní se taky zbavil bot a přitulil se k ní. Pomalu rozdýchávali okružní běh po hradu. Po chvíli ji James chytil kolem pasu, otočil k sobě a začal líbat.

,,Chyběla jsi mi." zašeptal.

,,Ty mi taky." vydechla spokojeně.

,,Rose co je ti?!" ptala se Lily už nejmíň po sté své. V posledních dnech se totiž chovala nanejvýš divně. Věčně ospalá Rose, která vždy vstávala jako poslední, byla teď s nejmíň hodinovou rezervou vzhůru a budila ostatní, každé ráno se líčila a vyhýbala se jídlu. Skoro vůbec nechodila mimo ložnici, pokud se ovšem nepočítá vyučování. A její nálady byly přímo vražedné.

,,Nic mi není!" odsekla naštvaně, ,,To mi sakra musí hrábnout, abych se mohla chovat jinak?!" lehla si do postele a zatáhla závěsy.

,,Promiň." zašeptala Lily a odešla ke klukům do ložnice. Všechny dívky se raději celý den držely mimo ložnici. Jen Lily se pravidelně snažila s ní prohodit alespoň pár slov a nosila jí jídlo. Přece ji nenechá vyhladovět.

,,Kluci?" zavolala na ně přes dveře.

,,Pojď dál!" vyzval ji Sirius. Vešla.

,,No teda! Vy tady máte uklizeno!" usmála se.

,,Jinak jsme ani nemohli, když si to tady nazvala vepřínem. A krom toho, nemůžem za to, že jste přemluvily Brubála aby zakázal skřítkům nám tady uklízet." šklebil se.

,,Kde je James?" rozhlídla se po všech postelích. Alex i Remus spali. Sirius vegetil na posteli s knížkou v ruce.

,,Sprchuje se. Já normálně nechápu jak s ním můžeš vydžet."

,,Proč?" sedla si vedle něj a zapřela se vzadu o ruce.

,,Jak to, že ti nevadí to jeho věčné poslední slovo?! Kolikrát mám chuť ho zaškrtit."

,,Nejspíš proto, že vím jak ho umlčet."

,,Jak?! Jsem jedno velké ucho!"

,,No pochybuju, že by si ho políbil." smála se. Výraz, který nasadil byl naprosto k nezaplacení.

,,Ááááá! NO FUJ!" xychtil se tak hnusně jak jen dokázal. James vyšel z koupelny, měl na sobě jen kalhoty (spodní prádlo taky samozřejmě). Sirius sena něj zatvářil jako by spolknul citrón a vydával zvuky silně podobné zvracení. Lily byla polomrtvá smíchy.

,,Co je?" přejížděl po nich James pohledem.

,,Teda brácho. Právě jsem se dozvěděl dost nechutnou věc. Ale nebudu tě zatěžovat vysvětlováním."

,,Kdo mě tady pomlouval?" přimhouřil Jamie nebezpečně oči. Sirius ukázal prstem na Lily, jaké bylo jeho překvapení, když ona udělala to samé!

,,Vidíš! Vidíš jak ji kazíš!" vykřikl a vyskočil na nohy. James se na něj vrhnul.

Po menší přátelské bitce a potoku slz smíchu...

,,Zas sem za všechno schytal já." šklebil se Sirius na podlaze, ,,Nic sem neřek!"

,,Já vím, ale přece bych nemlátil svoji holku." smál se James.

,,Tak to je vrchol." vstal poražený a suveréně kráčel do koupeny. Jeho pokus znovu nabýt patřičné důstojnosti mu překazil právě vstávajísí Remus, který mu podrazil nohy. Lily v záchvatu smíchu spadla z postele.

,,Chytáš zajíce Tichošlápku?" smál se James. Sirius vstal a tvářil se jako pětileté dítě, kterému sebrali lízátko. James rozpřáhl náruč.

,,Nebuď smutnéj! Strejda koupí sloná."

To už se řehtal i Remus.

Ve vedlejší místnosti všechno polouchala Rose. Z očí ji tekly slzy. Seděla na okně a dívala se dolů, na jezero. Jeho šedá, kalná, neprůhledná voda přesně odrážela její náladu. Proč ona proboha! Co teď bude dělat?! Ja to má říct Lily? A vůbec ostatním? Co její plány? Chtěla přece dělat ošetřovatelku! Teď je všechno v háji. Tak ráda by teď seděla v klučičích ložnicích spolu s Lily a bavila se tak, jako všechny její vrstevnice.

Zničeně se podívala na jídlo, které ji tady donesly holky. Trochu se pousmála. Jo jídlo, to jí taky pěkně ničí. Kouzlem si stolek, na kterém jídlo bylo, přivolala až k sobě.

Co si dá? Chvíli přemýšlela a pak dostala pár nápadů. Vzala mísu bramborového salátu a do ní nasypala balíček kořeněných chipsů (pečlivě je nejdřív v sáčku rozmačkala na práček), nalila na to roztopenou hořkou čokoládu, zamíchala a všechno pečlivě zastříkala šlehačkou. Spokojeně si mlaskla a ukrutnou rychlostí všechno spořádala. Zapila to směsí rajčatového džusu, kakaa, mléka a víc než spokojeně se svalila na svou postel. Samozřejmě ji to nenechalo bez následků, do deseti minut běžela na záchod, jako pokaždé když něco snědla, všechno vyzvracet.

,,Co je vlastně s Rose?Poslední dobou jsem ji vůbec neviděl." zeptal se James Lil, zatím co ji z obličeje jemně odhroval pramínky vlasů.

Oba dva už v ložnici osaměli. Sirius si šel za pomoci Alexe a Rema do společenky vyléčit zraněné ego na účet ostatních žáků, které zkritizoval tak, že někteří s brekem opustili společenku a další by pak hodně dlouho nejraději chodili s pytlíkem na hlavě.

,,Nevím, nechce nikomu nic říct. Pěkně se rozzuří, když jí vytkneš, že málo jí. A když se jí zeptáš co ji je - riskuješ vlastní život. Ale neboj. Na všechno časem přijdu." ujistila ho.

,,Co bys řekla, kdybych ti navrhnul jeden plán?"

,,Podle toho co je to za plán."

,,Pokusíme se dát Rose a Siria zase dohromady?"

,,Jak zase? Vždyť spolu ještě nic neměli!" ušklíbla se, ,,Ale ano. Za zkoušku nic nedáme."

James ji zase políbil, tentokrát ale vášnivěji než normálně. Moc ráda mu polibek opětovala, odtušila totiž po čem by momentálně toužil a chtěla ho potrápit. Už delší dobu se snažil, stále bez úspěchu. Jakmile ucítila jeho ruku pod tričkem, jemně ho odtrčila a vstala.

,,No nic, já už budu muset jít. Je celkem pozdě a navíc nám zítra začíná škola. Pá!" zamávala mu a odešla. James zhluboka dýchal a díval se do stropu, ,,Proč mi to dělá?" rozlehl se ložnicí jeho zničený hlas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ano ano prosíííím :o)

(terentule, 18. 9. 2006 17:16)

Jo,je to už trochu klišé...ale...
PROSÍM PROSÍM DEJ NÁM NOVÝ KAPITOLY :))))

SMiluj se

(zarik, 8. 9. 2006 20:26)

smiluj se nad námi!!!!!!my chceme nové kapitoly!!!!!PROSÍMMMM

Plosím

(Ivet, 13. 8. 2006 20:35)

Tahle povídka byla na starém fanu, nechtěla bys sem dát už další kapitoly? Už se těším na 26. kapitolu

Prosim Prosim

(Sany En, 26. 7. 2006 12:08)

A pokračování?Moc moc moc bych chtěla nějaké to pokračování a myslím že nejsem sama.

---

(happy, 1. 7. 2006 21:01)

je to fajn, dneska už jsem to četla podruhé, ale chtělo byto nějaké to pokráčko... :o)

...

(Annke, 18. 6. 2006 18:20)

prosím, prosím za pokráčko. Tys tuhle povídku měla na starém fanfiction, ale tam měla víc kapitol, už se těším až bude 26.:))

bezva

(Ann, 18. 6. 2006 18:17)

a dááál:))

je to super

(zuza, 30. 5. 2006 10:11)

ja chcem este pokracko prosiiim